TUTUP
Judi Online

Judi Bola

Cameroon

# Team P W D L +/- Pts.
1 Coton Sport 31 18 11 2 55-22 65
2 UMS de Loum 31 13 12 6 24-14 51
3 Bamboutos 31 12 11 8 27-17 47
4 Young Sports Academy 31 10 15 6 19-13 45
5 Fovu Club 31 12 9 10 27-26 45
6 New Stars 31 13 6 12 23-25 45
7 APEJES FC 31 11 9 11 41-39 42
8 Eding Sport FC 31 10 12 9 35-34 42
9 Union Douala 31 10 11 10 32-32 41
10 Les Astres 31 10 10 11 29-26 40
11 Feutcheu 31 10 10 11 29-37 40
12 Dragon 31 9 11 11 35-37 38
13 Unisport 31 9 11 11 24-27 38
14 Stade Renard 31 9 11 11 22-26 38
15 AS Fortuna 31 10 8 13 31-37 38
16 Colombe 31 7 15 9 24-25 36
17 Aigle Royal 31 8 6 17 25-39 30
18 Yafoot 2 31 5 8 18 16-42 23
  • Sunday, 15 July 2018
    • 21:30
      Postponed
      Union Douala
      -
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Postponed
      Young Sports Academy
      -
      UMS de Loum
    • 21:30
      Postponed
      Les Astres
      -
      Colombe
    • 21:30
      Postponed
      Stade Renard
      -
      Feutcheu
    • 21:30
      Postponed
      Unisport
      -
      APEJES FC
    • 21:30
      Postponed
      AS Fortuna
      -
      Aigle Royal
    • 21:30
      Postponed
      Yafoot 2
      -
      Coton Sport
    • 21:30
      Postponed
      New Stars
      -
      Dragon
    • 21:30
      Postponed
      Bamboutos
      -
      Fovu Club
    • 20:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Unisport
    • 20:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 0
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      0 - 1
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      4 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      4 - 0
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 3
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Union Douala
  • Wednesday, 11 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 2
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 2
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 2
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 3
      New Stars
  • Sunday, 01 July 2018
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      3 - 2
      Feutcheu
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 4
      Colombe
  • Thursday, 28 June 2018
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 2
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 2
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      2 - 1
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 0
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 0
      Union Douala
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 1
      Dragon
  • Sunday, 24 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      1 - 1
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Unisport
  • Monday, 18 June 2018
    • 22:00
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      Young Sports Academy
  • Sunday, 17 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 2
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 1
      UMS de Loum
    • 20:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 2
      Fovu Club
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      4 - 1
      Yafoot 2
  • Wednesday, 13 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      2 - 0
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 0
      Unisport
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Eding Sport FC
  • Sunday, 10 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 1
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Awarded
      APEJES FC
      0 - 3
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      3 - 0
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Dragon
  • Monday, 04 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      0 - 0
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Yafoot 2
  • Sunday, 03 June 2018
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 1
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 2
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Eding Sport FC
  • Thursday, 31 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 1
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 0
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      2 - 1
      Young Sports Academy
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      3 - 2
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      2 - 0
      AS Fortuna
  • Monday, 28 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Eding Sport FC
  • Sunday, 27 May 2018
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 2
      UMS de Loum
    • 22:00
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      Stade Renard
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 1
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      0 - 3
      Union Douala
  • Wednesday, 23 May 2018
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 2
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 2
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      1 - 3
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Stade Renard
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 0
      Bamboutos
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Les Astres
  • Thursday, 17 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 2
      Colombe
  • Wednesday, 16 May 2018
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 2
      APEJES FC
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      3 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      2 - 1
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 0
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 0
      UMS de Loum
    • 20:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Union Douala
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      0 - 1
      Unisport
  • Sunday, 13 May 2018
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      4 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 3
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 3
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 20:30
      Finished
      Eding Sport FC
      2 - 1
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 1
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Colombe
      1 - 2
      New Stars
  • Sunday, 29 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 1
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      2 - 2
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 1
      Stade Renard
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 0
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 2
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 3
      Union Douala
  • Wednesday, 25 April 2018
    • 22:00
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 20:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 1
      Colombe
  • Monday, 23 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      Aigle Royal
  • Sunday, 22 April 2018
    • 23:00
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Feutcheu
    • 23:00
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 3
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:00
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      APEJES FC
  • Thursday, 19 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 0
      Yafoot 2
  • Wednesday, 18 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Bamboutos
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 2
      Les Astres
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 1
      Unisport
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      2 - 0
      New Stars
    • 20:30
      Finished
      Feutcheu
      2 - 0
      Stade Renard
  • Sunday, 15 April 2018
    • 23:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 2
      UMS de Loum
    • 23:00
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 4
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 1
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 4
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 1
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      3 - 2
      Aigle Royal
  • Wednesday, 11 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      Bamboutos
  • Sunday, 08 April 2018
    • 23:00
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 2
      Union Douala
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Dragon
      2 - 1
      Les Astres
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 1
      Colombe
    • 22:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 1
      Eding Sport FC
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 1
      APEJES FC
  • Thursday, 05 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      3 - 0
      Stade Renard
  • Wednesday, 04 April 2018
    • 22:30
      Finished
      New Stars
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 22:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 0
      Fovu Club
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      AS Fortuna
    • 22:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Union Douala
    • 20:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Les Astres
  • Tuesday, 03 April 2018
    • 22:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 1
      Eding Sport FC
  • Saturday, 31 March 2018
    • 23:00
      Finished
      Union Douala
      1 - 0
      Bamboutos
    • 23:00
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      UMS de Loum
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 22:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      1 - 2
      Unisport
    • 22:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Yafoot 2
    • 20:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      APEJES FC
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      2 - 0
      New Stars
  • Monday, 26 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Fovu Club
  • Sunday, 25 March 2018
    • 22:30
      Finished
      Aigle Royal
      2 - 1
      Dragon
    • 22:30
      Finished
      Bamboutos
      1 - 1
      Coton Sport
    • 22:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 0
      New Stars
    • 22:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 1
      Feutcheu
    • 22:30
      Finished
      Union Douala
      3 - 1
      Yafoot 2
    • 22:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      UMS de Loum
    • 20:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 0
      Colombe
    • 20:30
      Finished
      Les Astres
      0 - 1
      Stade Renard
  • Thursday, 22 March 2018
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 1
      Coton Sport
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      Bamboutos
  • Wednesday, 21 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 0
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 3
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 1
      Aigle Royal
    • 20:30
      Finished
      Young Sports Academy
      2 - 1
      Les Astres
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      2 - 1
      APEJES FC
  • Sunday, 18 March 2018
    • 22:00
      Finished
      APEJES FC
      2 - 1
      Stade Renard
    • 22:00
      Finished
      Bamboutos
      3 - 0
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 2
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      3 - 0
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Feutcheu
    • 21:00
      Finished
      Coton Sport
      2 - 0
      New Stars
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 0
      Aigle Royal
  • Wednesday, 14 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      New Stars
  • Sunday, 11 March 2018
    • 22:00
      Finished
      Dragon
      2 - 2
      Eding Sport FC
    • 22:00
      Finished
      New Stars
      0 - 3
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      1 - 0
      Colombe
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 2
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 1
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      1 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 1
      Les Astres
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      3 - 2
      Unisport
    • 19:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 1
      APEJES FC
  • Wednesday, 07 March 2018
    • 21:30
      Finished
      Union Douala
      0 - 1
      Coton Sport
    • 21:30
      Finished
      APEJES FC
      2 - 2
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      0 - 2
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 0
      New Stars
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      1 - 0
      Les Astres
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      0 - 0
      Stade Renard
    • 20:00
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Dragon
    • 19:30
      Finished
      Colombe
      1 - 0
      Aigle Royal
    • 19:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      Feutcheu
  • Sunday, 04 March 2018
    • 22:00
      Finished
      Les Astres
      0 - 0
      Coton Sport
    • 22:00
      Finished
      AS Fortuna
      1 - 0
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 0
      APEJES FC
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      1 - 0
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 1
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Yafoot 2
      0 - 2
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      0 - 2
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      0 - 1
      Colombe
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 1
      Stade Renard
  • Wednesday, 28 February 2018
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      0 - 0
      Colombe
  • Sunday, 25 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Eding Sport FC
      2 - 1
      Yafoot 2
    • 22:00
      Finished
      Union Douala
      2 - 1
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      1 - 1
      Feutcheu
    • 21:30
      Finished
      APEJES FC
      0 - 0
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      1 - 0
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 0
      Aigle Royal
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      2 - 0
      New Stars
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      0 - 1
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Les Astres
  • Sunday, 18 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Bamboutos
      0 - 0
      Colombe
    • 21:30
      Finished
      Les Astres
      1 - 1
      Feutcheu
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      0 - 1
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 0
      Union Douala
    • 21:30
      Finished
      Coton Sport
      4 - 4
      APEJES FC
    • 21:30
      Finished
      Yafoot 2
      1 - 0
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      New Stars
      2 - 0
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 2
      Fovu Club
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      2 - 1
      UMS de Loum
  • Thursday, 15 February 2018
    • 21:30
      Finished
      Colombe
      0 - 1
      Coton Sport
    • 21:30
      Finished
      Eding Sport FC
      1 - 0
      Stade Renard
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Feutcheu
      1 - 0
      AS Fortuna
    • 21:30
      Finished
      Fovu Club
      1 - 0
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Unisport
      1 - 1
      Dragon
    • 21:30
      Finished
      UMS de Loum
      2 - 0
      Aigle Royal
    • 19:30
      Finished
      APEJES FC
      1 - 2
      Les Astres
  • Monday, 12 February 2018
    • 21:30
      Finished
      Dragon
      1 - 0
      UMS de Loum
    • 21:30
      Finished
      AS Fortuna
      0 - 2
      Unisport
    • 21:30
      Finished
      Young Sports Academy
      0 - 0
      Yafoot 2
    • 21:30
      Finished
      Aigle Royal
      0 - 2
      Bamboutos
    • 21:30
      Finished
      Stade Renard
      4 - 1
      Union Douala
    • 19:30
      Finished
      Fovu Club
      2 - 2
      Coton Sport
  • Sunday, 11 February 2018
    • 22:00
      Finished
      Feutcheu
      2 - 1
      APEJES FC
  • Sunday, 22 July 2018
    • 21:30
      Not started
      Aigle Royal
      -
      Coton Sport
    • 21:30
      Not started
      Feutcheu
      -
      Bamboutos
    • 21:30
      Not started
      Unisport
      -
      Eding Sport FC
    • 21:30
      Not started
      Dragon
      -
      Stade Renard
    • 21:30
      Not started
      UMS de Loum
      -
      Les Astres
    • 21:30
      Not started
      Colombe
      -
      Yafoot 2
    • 21:30
      Not started
      Young Sports Academy
      -
      Union Douala
    • 21:30
      Not started
      Fovu Club
      -
      AS Fortuna
    • 21:30
      Not started
      APEJES FC
      -
      New Stars
  • Thursday, 26 July 2018
    • 21:30
      Not started
      Coton Sport
      -
      Dragon
    • 21:30
      Not started
      Eding Sport FC
      -
      UMS de Loum
    • 21:30
      Not started
      Colombe
      -
      Unisport
    • 21:30
      Not started
      Aigle Royal
      -
      Young Sports Academy
    • 21:30
      Not started
      Union Douala
      -
      APEJES FC
    • 21:30
      Not started
      Stade Renard
      -
      Fovu Club
    • 21:30
      Not started
      AS Fortuna
      -
      Les Astres
    • 21:30
      Not started
      New Stars
      -
      Feutcheu
    • 21:30
      Not started
      Bamboutos
      -
      Yafoot 2
No data for this moment.
No data for this moment.
No data for this moment.
# Team
No live match for today.